Evidenciák kimondására csak akkor kényszerül az ember, ha abnormálisok/hülyék rákényszerítik
A szélsőségesek felszisszenése jó jel lesz.
Isten éltesse sokáig!
Május 15-én lett hetvenéves Mike Oldfield. A brit zeneszerző – aki szinte minden stílusban bemutatkozott már a nagyközönségnek – 1973-ban robbant be a Tubular Bells névre hallgató instrumentális opusszal, amiből már több mint tizenhatmillió példányt adtak el világszerte.
Idén május 26-án érkezik egy különleges kiadása a nagysikerű lemeznek;
A Tubular Bells egyik részlete a világhírű „Ördögűző” című film betétdala lett, annak sikere pedig nem csak Oldfield, de az akkor még gyerekcipőben járó Virgin lemezkiadó vállalatot is elindította világhódító útján.
„Oldfield hangzása, zenei művei egyediek; és bár elismert művész, életműve még nem találta meg méltó helyét a zenetörténeti panteonban – olvasható életrajzi könyvének ajánlójában –. Kifinomult muzikalitása, többszörösen polifonikus, poliritmikus, összetett, de ugyanakkor romantikusan gyönyörű zenei elképzelései, hangszeres virtuozitása a legnagyobb újkori zeneszerzők közé sorolja alakját.”
A zeneszerző több mint huszonöt stúdióalbumot jegyez; filmzenéket írt; teltházas koncerteket, turnékat vezényelt le. Annak ellenére, hogy rengeteg nehézséggel találta magát szemben életében – alkoholista édesanyját, legidősebb gyermekét hamar elveszítette; drogokat használt; pánikrohamokkal, depresszióval küzdött –, egy teljesen egyedi zenei stílust alkotott meg. Mindemellett a politikát sem vetette meg: szívesen játszott volna Donald Trump elnöki beiktatásán; kifejezetten támogatta az Egyesült Királyság kilépését az Európai Unióból.
Nyitókép: RAFA RIVAS / AFP
***